#1  2017-08-31 13:44:43

pablo-75
pablo-75
Zaawansowany forumowicz
Registered:
2011-09-11
Warnings: 0

Nasz portret własny, czyli typy użytkowników na flog.pl ;)

Trochę czasu już tu jestem, trochę widziałem, pokusiłem się więc o małą charakterystykę typów użytkowników tego portalu. Oczywiście niniejszy wpis ma czysto satyryczny charakter, proszę więc wszelkie poruszone w nim kwestie traktować z dużym przymrużeniem oka i nie obrażać się wink. Zaczynamy więc...

1. Użytkownik "Solidna Firma". Konto na flog.pl ma co najmniej od 2012 roku, od lat posługuje się jednym i tym samym nickiem, nigdy nie skasował ani jednego wpisu, a awatar zmienił co najwyżej 2-3 razy. Wpisy publikuje od kilku w tygodniu do kilku w miesiącu, w miarę regularnie, chociaż nie bez krótszych lub dłuższych przerw.  Zawsze jednak wraca. Poziom prac od przyzwoitego w górę co przekłada się na ocenę od 6 wzwyż w dziesięciopunktowej skali. "Solidna Firma" nawet jeśli nie ma talentu, posiada słaby sprzęt i nie do końca radzi sobie technicznie to jednak zawsze mocno stara się zaprezentować dzieła na akceptowalnym poziomie, czymś zainteresować czy podzielić się fajnymi archiwaliami. smile. Nierzadko pod fotką ma coś ciekawego do napisania lub linkuje fajną muzykę, bywa że jest silnie sfocusowana na jakimś temacie. Jaki poziom kontaktowości? Nie jestem zwolennikiem plusowania czy komentowania na zasadzie wzajemności, flog.pl to jednak portal społecznościowy, więc z definicji wymagający interakcji pomiędzy użytkownikami. Dlatego też wprowadziłem takie kryterium. "Solidna Firma" ogląda inne profile, plusuje, komentuje i dedykuje, zawsze doceni ciekawą galerię, jednak nie warto zwracać jej uwagi na siłę, bo jako przedstawicielka starej flogowej gwardii wnerwia się strasznie na komentarze w stylu "piękne, zapraszam do mnie". Kontaktowość: >6/10.

2. "Flogo-Celebryta". Nawet jak zamieści 10 zdjęć dziennie to i tak każde z nich w godzinę dostanie >+100, co drugie będzie wyróżnione a co czwarte zyska status Zdjęcia Dnia. wink Jeśli jesteś mniej popularnym użytkownikiem, ale z aspiracjami, niemniej sfrustrowanym flogowymi przestojami w oglądalności, to zapewne wkurza Cię łatwość z jaką "celebryta" gromadzi poparcie dla swoich fotek, niezależnie od pory - dnia, nocy, tygodnia, miesiąca i roku. Poziom prac dobry, bardzo dobry i wyżej, czyli >8/10, chociaż w tej grupie spotkać można także sporo producentów kiczu oraz osób, które w tajemniczy sposób się w niej znalazły mimo niskiego poziomu prac. Kontaktowość bardzo zróżnicowana - od gburowatych "wielkich artystów" nie zniżających się poniżej pewnego poziomu po bardzo fajne osoby. wink Pamiętaj jednak, że w wielu przypadkach, jeśli dostajesz plusa lub komentarz (najczęściej lakoniczny) od "celebryty", to kryje się za tym szukanie poparcia dla własnych fotek - nominowanych do wyróżnień lub walczących o ZD. wink Uśredniając, kontakt: 5/10.

3. "Nieprzewidywalny Artysta". Wrzuca eksperymentalno-artystyczne prace w tempie karabinu maszynowego jeszcze częściej je kasując, czym doprowadza do furii skromne ale oddane grono fanów wink. Bywa i zupełnie przeciwnie - zamieszcza dwa wpisy na krzyż miesięcznie. Jest po prostu nieprzewidywalny smile. Ból istnienia zmusza go do podejmowania decyzji ostatecznych, takich jak na przykład flogowe samobójstwo, niekiedy z reinkarnacją, czyli kasujemy konto i zakładamy po pewnym czasie nowe wink. W łagodniejszej formie spotkać się można ze zmianą tożsamości, polegającą na wywaleniu wszystkich wpisów, zmianie nicka, stylistyki prac, lub wręcz przeciwnie, osoba taka wrzuca jeszcze raz fotki znane już z "poprzedniego wcielenia". smile Prace zazwyczaj dość interesujące, >7/10, jednak należy pamiętać, że każdy artysta żyje we własnym świecie, więc za kontakt <4/10 wink.

4. "Flogo-Niekontaktowy". Nawet jeżeli pochwalisz go w księdze gości, dasz mu 50 plusów i napiszesz 30 komentarzy to bądź pewien, że nawet nie będzie raczył sprawdzić z czystej ciekawości od kogo to wszystko dostał. Typ użytkownika niezwykle antypatyczny. Nawet jeżeli zamieszcza ciekawe prace, to olewczy styl bycia zniechęca po pewnym czasie do dalszego śledzenia jego kariery i mamy... fruuuu z ulubionych smile)) Kontakt 1/10.

5. "Flogo-Nadkontaktowy". Przeciwieństwo typu opisanego punkt wyżej. Silna potrzeba akceptacji w grupie każe mu codziennie przeglądać, plusować i komentować profile 3457 ulubionych. Mając tyle roboty popełnia swoje wypowiedzi u innych na zasadzie kopiuj-wklej nie wczuwając się zanadto w treść oglądanych wpisów, stąd pod zdjęciami "cięższego kalibru" - choćby zmuszającymi do powagi i zadumy - przeczytać można komentarze w stylu "cudne", "śliczne", "piękne" czy "+". Kontakt >7/10 - acz powierzchowny, dłużej nie pogadasz smile.

6. "Flogo-Janusz", hmmm... Może być użytkownikiem traktującym floga jak facebooka i relacjonującym szybkimi i niedbałymi fotami z komórki swoje życie towarzyskie, uczuciowe i rodzinne, albo pasjonatem gołębi - tak, tak, to całkiem spore grono tutaj smile - dzielącym się ze światem zdjęciami hodowanych okazów. To tylko przykłady, bo osoby z tej grupy łączy bardzo niski poziom techniczny, artystyczny i w zasadzie każdy inny prezentowanych prac (<3/10).

7. "Kometa". Użytkownik, który znikł szybciej niż się pojawił smile. W wielu przypadkach szkoda, ze względu na obiecujące prace (>7/10). Można powiedzieć, że to odmiana "Nieprzewidywalnego Artysty", jednak mniej pretensjonalna. Po zamieszczeniu kilku lub kilkunastu wpisów konto porzuca lub kasuje. Kontakt - ?/10 - ze zrozumiałych względów wink

Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że lista nie jest pełna, do tego istnieją także hybrydowe typy użytkowników, łączące kilka opisanych tu charakterystyk. Jeżeli macie jakieś refleksje to zapraszam do kontynuacji wątku smile

Type report reason:

Cancel
Send

#2  2017-08-31 15:30:23

anacocito
anacocito
Zaawansowany forumowicz
Registered:
2011-08-20

Re: Nasz portret własny, czyli typy użytkowników na flog.pl ;)

Skoro już "z przymrużeniem oka", to wg mnie najbardziej aktywne są dwa "typy" Flo:

- Flo "imperator", który swą pozycję na Flogu zdobywa w codziennej walce. Jest impulsywny,
agresywny, skłonny do "bójek" i awantur tak na Forum, jak i w komentarzach. Posiada "ogromną"
wiedzę także w dziedzinie fotografii. Dzieli się nią chętnie, jednak bywa bezwzględny wobec Flo,
którzy mają czelność mieć inne zdanie lub zaprzeczać głoszonym przez niego teoriom.
Ta ogromna wiedza fotograficzna zazwyczaj stoi w rażącej sprzeczności z poziomem
prezentowanej twórczości.

- Flo "łasy na oklaski". Ten "typ" Flo uaktywnia się przy wszelkich dyskusjach o pochwałach,
plusikach i nominacjach. Plusik i pochwała określa sens istnienia w sieci. Gdy mowa o nominacjach
do wyróżnienia, emocje sięgają zenitu a poziom adrenaliny rośnie tak, że potrafi on między 2 a 3 w nocy
podliczać plusiki, robić zestawienia, statystyki, pokazywać, jak bardzo jurorzy są okrutni i niekompetentni.
Inne kwestie - to bzdura i na ich temat ten typ Flo się nie wypowiada.

Wśród pozostałych jest mnóstwo świetnych fotografów i ciekawych osób z często bardzo
oryginalnymi galeriami, którzy swoją obecność na Flogu traktują jak dobrą zabawę i możliwość
poznania przyjaciół, bo Flog to portal społecznościowy.

Type report reason:

Cancel
Send

#3  2017-09-04 09:32:24

anacocito
anacocito
Zaawansowany forumowicz
Registered:
2011-08-20

pablo-75 wrote:

Jeżeli macie jakieś refleksje to zapraszam

Myślę, że temat jest ciekawy i może wnieść
wiele dobrego.

Powiedz, co lub kto Cię tutaj najbardziej irytuje?

Type report reason:

Cancel
Send

#4  2017-09-09 22:01:01

fotolajt
fotolajt
Forumowicz
Registered:
2017-06-09
Warnings: 1

Witam
Ciekawy opis, każdy ma swoje odczucia. Kiedyś kilka lat temu miałem inne myśli o przeznaczeniu tego ciekawego bloga - teraz to już jak śmietnisko flogowisko. Za dużo modojebców z czyjejś łaski. TERAZ konkrety....

http://crow.flog.pl/wpis/12133744/#85107116

https://drive.google.com/file/d/0B58T86 … JDSWM/view

efektem zwrócenia uwagi moderatorowi z TWA ptaszków było wstawienie mnie na swoją czarną listę z opisem "natręctwo"...

Ktoś może wypowie się o podobnych sytuacjach?

Last edited by fotolajt (2017-09-09 22:10:59)

Type report reason:

Cancel
Send

#5  2017-09-09 23:04:33

mojeszydelko
mojeszydelko
Zaawansowany forumowicz
Registered:
2011-10-20

fotolajt wrote:

Witam
Ciekawy opis, każdy ma swoje odczucia. Kiedyś kilka lat temu miałem inne myśli o przeznaczeniu tego ciekawego bloga - teraz to już jak śmietnisko flogowisko. Za dużo modojebców z czyjejś łaski. TERAZ konkrety....

http://crow.flog.pl/wpis/12133744/#85107116

https://drive.google.com/file/d/0B58T86 … JDSWM/view

efektem zwrócenia uwagi moderatorowi z TWA ptaszków było wstawienie mnie na swoją czarną listę z opisem "natręctwo"...

Ktoś może wypowie się o podobnych sytuacjach?

Ja zapraszam tutaj: http://mojeszydelko.flog.pl/wpis/121342 … ow-floga#w a autor tego posta już ponoć dostał kiedys blokadę!

Last edited by mojeszydelko (2017-09-09 23:41:35)

Type report reason:

Cancel
Send

#6  2017-09-09 23:54:58

wmar
wmar
Nowy forumowicz
Registered:
2012-11-04

http://wmar.flog.pl/wpis/12123928/dedyk … ow-floga#w

To pokazuje , że na Flogu jest poważny problem i trzeba go szybko rozwiązać...

Type report reason:

Cancel
Send

#7  2017-09-10 00:08:37

mojeszydelko
mojeszydelko
Zaawansowany forumowicz
Registered:
2011-10-20

wmar wrote:

http://wmar.flog.pl/wpis/12123928/dedykacja-dla-moderatorow-floga#w

Masz rację. Mało tego, w szanujących się firmach, które organizują jakiekolwiek konkursy, pracownicy tych firm nie mogą brać w nich udziału. Tak więc zdjęcia moderatorów powinny być wykluczone z wyróżnień, a przede wszystkich z wyborów do ZD.

Type report reason:

Cancel
Send

#8  2017-09-10 09:32:34

anacocito
anacocito
Zaawansowany forumowicz
Registered:
2011-08-20

Chyba wiem, co Was boli.
Ja osobiście bardzo lubię Floga za to, że jest społecznościowym blogiem fotograficznym,
który dla autorów, poza możliwością prezentowania swych prac, daje możliwość pełnej moderacji
bloga oraz wszystko to, co dostępne jest na wielu znanych portalach społecznościowych. Można tu
tworzyć "prezentacje multimedialne", publikować najrozmaitsze treści, nawiązywać znajomości
i szukać przyjaciół. Za to Floga lubię i chyba dlatego tu jestem.

Mam jednak pewien niedosyt. Na Flogu jest mnóstwo świetnych fotografów, ciekawych ludzi
i naprawdę dużo fotograficznych " perełek ". Od czasu do czasu trafiam na zdjęcie " wybitne ",
jednak te najlepsze i najcenniejsze prace giną gdzieś we flogowej otchłani i często by je znaleźć,
trzeba się sporo naszukać. Często trafia się na nie przypadkiem, bo o ile wiem chyba jedynym
rankingiem na Flogu jest wybór zdjęcia dnia.

Jest taki portal fotograficzny o nazwie Fototok. Nie jest to blog fotograficzny. Mówiąc w największym
uproszczeniu - to jeden wielki ranking fotograficzny. Tutaj autor prezentowanych prac może bardzo
niewiele, bo natychmiast po publikacji prac trafia on do dwóch rankingów:
- rankingu zdjęć i
- rankingu autorów.
Ranking zdjęć podzielony jest na kategorie:
- najnowsze
- najlepsze artystycznie
- najlepsze technicznie
- archiwum najlepsze
Autorzy prac też automatycznie trafiają na swoją " półkę ".
Kryteria oceny autorów to:
- średnia ocena zdjęć we wszystkich kategoriach
- średnia ocena najlepszych 3 zdjęć.

Jest to bardzo nudne, jednak ma jedną zaletę.
Łatwo odnaleźć bardzo dobre i znakomite prace we wszystkich kategoriach.

Myślę, że na Flogu można by to chyba jedyne kryterium - wybory zdjęcia dnia
jakoś rozwinąć. Tylko jak i co brać pod uwagę?

Type report reason:

Cancel
Send

#9  2017-09-10 12:44:43

mojeszydelko
mojeszydelko
Zaawansowany forumowicz
Registered:
2011-10-20

anacocito wrote:

Chyba wiem, co Was boli.
Ja osobiście bardzo lubię Floga za to, że jest społecznościowym blogiem fotograficznym,
który dla autorów, poza możliwością prezentowania swych prac, daje możliwość pełnej moderacji
bloga oraz wszystko to, co dostępne jest na wielu znanych portalach społecznościowych. Można tu
tworzyć "prezentacje multimedialne", publikować najrozmaitsze treści, nawiązywać znajomości
i szukać przyjaciół. Za to Floga lubię i chyba dlatego tu jestem.

Mam jednak pewien niedosyt. Na Flogu jest mnóstwo świetnych fotografów, ciekawych ludzi
i naprawdę dużo fotograficznych " perełek ". Od czasu do czasu trafiam na zdjęcie " wybitne ",
jednak te najlepsze i najcenniejsze prace giną gdzieś we flogowej otchłani i często by je znaleźć,
trzeba się sporo naszukać. Często trafia się na nie przypadkiem, bo o ile wiem chyba jedynym
rankingiem na Flogu jest wybór zdjęcia dnia.

Jest taki portal fotograficzny o nazwie Fototok. Nie jest to blog fotograficzny. Mówiąc w największym
uproszczeniu - to jeden wielki ranking fotograficzny. Tutaj autor prezentowanych prac może bardzo
niewiele, bo natychmiast po publikacji prac trafia on do dwóch rankingów:
- rankingu zdjęć i
- rankingu autorów.
Ranking zdjęć podzielony jest na kategorie:
- najnowsze
- najlepsze artystycznie
- najlepsze technicznie
- archiwum najlepsze
Autorzy prac też automatycznie trafiają na swoją " półkę ".
Kryteria oceny autorów to:
- średnia ocena zdjęć we wszystkich kategoriach
- średnia ocena najlepszych 3 zdjęć.

Jest to bardzo nudne, jednak ma jedną zaletę.
Łatwo odnaleźć bardzo dobre i znakomite prace we wszystkich kategoriach.

Myślę, że na Flogu można by to chyba jedyne kryterium - wybory zdjęcia dnia
jakoś rozwinąć. Tylko jak i co brać pod uwagę?

Już sam fakt, że zdjęcia bywają różne i zawierają różne treści podsuwa wiele pomysłów. Bo przecież aktu nie można w żaden sposób postawić na równi z krajobrazem, a zdjęć natury porównywać z portretem. Tutaj to właśnie panuje- nie ma kategorii, w której poszczególne zdjęcia byłyby uwzględniane, wszystko wrzucane jest do jednego worka, a często gęsto wspaniałe prace amatorów nikną gdzieś po drodze w natłoku innych. Popularność zdjęcia, a jego walory estetyczne to dwie różne sprawy... Wystarczy spędzać wiele czasu na portalu i mieć mnóstwo ulubionych  i już wzrasta szansa, aby znaleźć się w nominacjach do ZD. Przyznaję, trafiają tam cudowne kadry, które sobą zachwycają, ale bywają też takie, że aż szkoda komentować. I te niezdrowe zasady, że jurorzy oceniają samych siebie- powinno się ich prace wykluczyć z konkursów, albo ocenianie powierzyć ludziom, którzy nie publikują na tym portalu swoich zdjęć. A więc zmienić trochę ogólne zasady, a atmosfera z miejsca ozdrowieje i nikt nie będzie miał powodów do irytacji.

Last edited by mojeszydelko (2017-09-10 13:08:42)

Type report reason:

Cancel
Send

#10  2017-09-10 13:41:08

stachura
stachura
Super forumowicz
Registered:
2012-11-26

mojeszydelko wrote:

wmar wrote:

http://wmar.flog.pl/wpis/12123928/dedykacja-dla-moderatorow-floga#w

Masz rację. Mało tego, w szanujących się firmach, które organizują jakiekolwiek konkursy, pracownicy tych firm nie mogą brać w nich udziału. Tak więc zdjęcia moderatorów powinny być wykluczone z wyróżnień, a przede wszystkich z wyborów do ZD.

to o czym piszesz już było smile poziom frustracji wśród niezadowolonych stężał, a poszukiwaczom światła jest to obojętne smile

Type report reason:

Cancel
Send

#11  2017-09-10 13:44:34

mojeszydelko
mojeszydelko
Zaawansowany forumowicz
Registered:
2011-10-20

mojeszydelko wrote:

stachura wrote:

mojeszydelko wrote:

to o czym piszesz już było smile poziom frustracji wśród niezadowolonych stężał, a poszukiwaczom światła jest to obojętne smile

Nie sądzęsmile Tylko wiele osób po prostu nie zabiera głosu bojąc się konsekwencji, bądź rezygnuje z udziału w dyskusji bo nie ma na to siły smile))

Type report reason:

Cancel
Send

#12  2017-09-10 14:39:39

patrycja-czech
patrycja-czech
Forumowicz
Registered:
2017-08-27

Jestem dosyć nowym użytkownikiem floga, ale zdążyłam zaobserwować wszystkie typy flogowiczów i omawiany problem, a ostatnio przeżyłam szok wpadając na naprawdę dość popularnego bloga osoby wrzucającej tysiące selfiaków robionych ziemniakiem, każdy z taką samą miną, za przeproszeniem, srającego plastikowego kota. Szybko zwiałam ze strony a nazwę puściłam w niepamięć, niemniej z szoku nie wyszłam do teraz.
Testuję też od kilku dni floga pod kątem aktywności na swoim flogu, bo zauważyłam znaczne zróżnicowanie - od kilku dni magicznie aktywność mi spadła o 3/4, dochodząc do od wczoraj do śladowych ilości, niezależnie od pory dnia.
Również w głosowaniu na zdjęcia dnia boli mnie widok zdjęć nijakich lub w nominacjach zdjęć naprawdę średnich. Zauważyłam też, że bardzo często zwykłe dodanie cycka do ujęcia automatycznie zwiększa szansę na wyróżnienie i wzmaga popularność zdjęcia. I absolutnie nie mówię tu o dobrych aktach, bo choć nie lubuję się w tym temacie nawet jako obserwator, to jestem w stanie docenić dobrą pracę i wyczaić kicz nad kicze. Ale kwestia golizny to przepis na sukces znany od lat, to mnie to nawet zbytnio nie dziwi. smile

Type report reason:

Cancel
Send

#13  2017-09-10 18:11:58

rafsr71
rafsr71
Forumowicz
Registered:
2013-10-13

patrycja-czech wrote:

Jestem dosyć nowym użytkownikiem floga, ale zdążyłam zaobserwować wszystkie typy flogowiczów i omawiany problem, a ostatnio przeżyłam szok wpadając na naprawdę dość popularnego bloga osoby wrzucającej tysiące selfiaków robionych ziemniakiem, każdy z taką samą miną, za przeproszeniem, srającego plastikowego kota. Szybko zwiałam ze strony a nazwę puściłam w niepamięć, niemniej z szoku nie wyszłam do teraz.
Testuję też od kilku dni floga pod kątem aktywności na swoim flogu, bo zauważyłam znaczne zróżnicowanie - od kilku dni magicznie aktywność mi spadła o 3/4, dochodząc do od wczoraj do śladowych ilości, niezależnie od pory dnia.
Również w głosowaniu na zdjęcia dnia boli mnie widok zdjęć nijakich lub w nominacjach zdjęć naprawdę średnich. Zauważyłam też, że bardzo często zwykłe dodanie cycka do ujęcia automatycznie zwiększa szansę na wyróżnienie i wzmaga popularność zdjęcia. I absolutnie nie mówię tu o dobrych aktach, bo choć nie lubuję się w tym temacie nawet jako obserwator, to jestem w stanie docenić dobrą pracę i wyczaić kicz nad kicze. Ale kwestia golizny to przepis na sukces znany od lat, to mnie to nawet zbytnio nie dziwi. smile

Bardzo ciekawie prawisz szkoda że nie do końca prawdziwie. Bo tak przeglądając zdjęcia które już zdobyły tytuł zdjęcia dnia, to nawet połowa z nich nie zawiera golizny.

Type report reason:

Cancel
Send

#14  2017-09-10 18:20:22

patrycja-czech
patrycja-czech
Forumowicz
Registered:
2017-08-27

Nie mówię o zdjęciach dnia, tylko o wyróżnionych w jakiś sposób przez moderatora lub popularnych. smile Parę dni temu widziałam sporo opisanego przeze mnie zjawiska.

Type report reason:

Cancel
Send

#15  2017-09-10 18:44:32

rafsr71
rafsr71
Forumowicz
Registered:
2013-10-13

patrycja-czech wrote:

Nie mówię o zdjęciach dnia, tylko o wyróżnionych w jakiś sposób przez moderatora lub popularnych. smile Parę dni temu widziałam sporo opisanego przeze mnie zjawiska.

Być może źle Cię zrozumiałem.
"Również w głosowaniu na zdjęcia dnia boli mnie widok zdjęć nijakich lub w nominacjach zdjęć naprawdę średnich. Zauważyłam też, że bardzo często zwykłe dodanie cycka do ujęcia automatycznie zwiększa szansę"
Odniosłem jednak wrażenie że o zdjęciach dnia mówisz.
Co do wyróżnionych owszem, głównie akty i portrety smile

Type report reason:

Cancel
Send

#16  2017-09-10 18:46:33

kam4a
kam4a
Zaawansowany forumowicz
Registered:
2014-04-16

Ciekawy temat....można puścić wodze fantazji:)
Lubię tu być, bo mogę choć na chwilę oderwać się od spraw codziennych, "pogadać" ze znajomymi, czasem spotkać się z nimi w realu, pokazać swoje prace. Uprawiam amatorską fotografię, choć wychowałam się wśród zawodowych fotografów ( dziadek, i dwóch wujków)....i zazdroszczę niektórym braku samokrytycyzmu. Wierzcie mi, nasłuchałam się kłótni na temat, kto lepszym fotografem jest.
Co mnie denerwuje? Chomikowanie ulubionych. Wiele osób ma mnie w ulubionych, ale zajrzało tylko raz, żeby kliknąć "dodaj"...i cisza. Nie mogę samodzielnie usunąć takich osób, a bardzo chętnie bym to zrobiła, bo wyszukiwanie zdjęć moich znajomych, bywa czasochłonne w wypadku, kiedy nie ma mnie kilka dni.
Zdjęcie Dnia? Rzadko tam zaglądam, może raz w miesiącu, jeśli coś przykuje moją uwagę.
Wyróżnione? Owszem, obdarowuję gwiazdką te zdjęcia, które moim zdanie na tę gwiazdkę zasługują, choć czasem nie do końca są zrobione poprawnie. Denerwuje mnie coś jeszcze...żółtą wstążeczkę dostają zdjęcia, które zostały dodane miesiąc wcześniej, a nawet i dawniej. Rozumiem, że zdarzają się sytuacje, że przeglądając wybranego floga, trafiamy na fotkę, która przykuje naszą uwagę, a nie doczekała się nominacji, i wtedy wciskamy gwiazdkę, ale większość nominacji jest świeża, sprzed dnia, dwóch, trzech, a wyróżnienie dostaje po miesiącu...to tak trochę, jak musztarda po obiedzie. Mam kilka wyróżnionych fotek, i nie zauważyłam większego ruchu po wyróżnieniu...może dwie, trzy osoby zajrzały, by przyjrzeć się z bliska. To taka samotna satysfakcja. Niestety, nie jestem w tym odosobniona, ale się poprawięsmile))
I jeszcze na koniec. Trochę denerwuje mnie wyróżnianie grafik komputerowych, dla mnie to niestety, nie jest zdjęcie zrobione samodzielnie. Może warto byłoby zrobić osobne wyróżnienia dla takich prac.
Pozdrawiam:)

Last edited by kam4a (2017-09-10 18:49:55)

Type report reason:

Cancel
Send

#17  2017-09-10 19:11:44

patrycja-czech
patrycja-czech
Forumowicz
Registered:
2017-08-27

Nie przeczę, mogłam niezrozumiale przekazać, mam do tego tendencję. big_smile

Type report reason:

Cancel
Send

#18  2017-09-10 19:19:47

rafsr71
rafsr71
Forumowicz
Registered:
2013-10-13

patrycja-czech wrote:

Nie przeczę, mogłam niezrozumiale przekazać, mam do tego tendencję. big_smile

Spoko smile

Type report reason:

Cancel
Send

#19  2017-09-10 20:57:40

orzi
orzi
Zaawansowany forumowicz
Registered:
2012-11-23
Warnings: 2

A mam pytanie, co jest celem tego zestawienia? Ja na ten przykład po prostu jak mam coś do pokazania, to po prostu siadam, knuję i publikuję. Czasem jest to kilka fotek, czasem cała seria. Jedno wyjdzie lepiej, inne gorzej, ale zdjęcie jest, i to jest plus, że możecie po prostu to zobaczyć, co ja zobaczyłem. smile Czasem idzie seria bo jest dużo do pokazania, by ukazać jak najlepiej, to co się działa, czasem po prostu, wyjdę coś pstryknąć, pstryknę i pokażę. Czasem sobie wejdę do innych by zaplusować jeśli warto, czasem nawet dodam jakiś komentarz, gdy mi się coś spodoba i jest eleganckie. Nie robię tego regularnie ale czasem po prostu sobie poklikam bo mi się nudzi. Żałuję tylko jednego, że w zasadzie komentarze pod fotkami są tylko i raczej tylko pozytywne. Pamiętam pierwsze moje foty z kompaktowego aparaciku za grosze (wtedy to była dla mnie fortuna), gdy jeszcze jak komentowali to czasem pozytywnie, czasem konstruktywnie, opisywali co jest fajne a co nie, jak można było to lepiej zrobić, co usunąć a co dodać, itd. Dziś raczej wpadają komentarze typu :pięknie, cudowne, +++, itp. Nie ma już krytyków, nikt się nie wypowiada na temat tego co widzi, nie krytykuje, nie ocenia. Szkoda, bo przecież na tym polega nauka, by inni swoim doświadczeniem nakierowywali tych z mniejszym doświadczeniem na lepszą drogę. Tak mi się wydaje.
Typy flogowiczów są różne, bo różni są ludzie. Jedni mają tyle czasu że mogą całymi dniami coś focić, inni muszą się ograniczyć do co wieczornych wejść, nie mają też okazji, by coś samemu pstryknąć (praca, dom, obowiązki), jeszcze inni po prostu coś pstrykną i się podzielą, jak wycenią, że warto to pokazać, uważając, że inne ich prace, nie są ideałami, więc nikomu nie chcą ich pokazać. Dla mnie każda fotka jest warta pokazania, i ta bardziej udana, i tak mniej udana. Ważne, żeby przekaz lub myśl, czy też sytuację pokazać najlepiej jak się potrafi czy jak się da. Pozdrawiam smile

Type report reason:

Cancel
Send

#20  2017-09-10 21:12:39

anacocito
anacocito
Zaawansowany forumowicz
Registered:
2011-08-20

patrycja-czech wrote:

Zauważyłam też, że bardzo często zwykłe dodanie cycka do ujęcia automatycznie zwiększa szansę na wyróżnienie i wzmaga popularność

Kochana. Z tym nie wygrasz. Goły cycek to osobna kategoria. Szkoda tylko, że przysłania on wiele świetnych portretów,
krajobrazów i fotograficznych  " perełek " w innych kategoriach.

Type report reason:

Cancel
Send

#21  2017-09-10 21:22:56

saturnin
saturnin
Zaawansowany forumowicz
Registered:
2013-04-09

mojeszydelko wrote:

Przyznaję, trafiają tam cudowne kadry, które sobą zachwycają, ale bywają też takie, że aż szkoda komentować. I te niezdrowe zasady, że jurorzy oceniają samych siebie- powinno się ich prace wykluczyć z konkursów, albo ocenianie powierzyć ludziom, którzy nie publikują na tym portalu swoich zdjęć. A więc zmienić trochę ogólne zasady, a atmosfera z miejsca ozdrowieje i nikt nie będzie miał powodów do irytacji.

Przecież ekspert "wybitny" nie publikuje swoich zdjęć, a jednak ocenia "wybitnie i bezstronnie"...

A poza tym na flogu nie można się irytować, należy się bawić...

Type report reason:

Cancel
Send

#22  2017-09-10 21:29:45

saturnin
saturnin
Zaawansowany forumowicz
Registered:
2013-04-09

mojeszydelko wrote:

Nie sądzęsmile Tylko wiele osób po prostu nie zabiera głosu bojąc się konsekwencji, bądź rezygnuje z udziału w dyskusji bo nie ma na to siły smile))

Chyba czujesz się niezdrowo...
Wiele osób nie zabiera głosu na forum, bo nawet nie wie, że istnieje cóś takiego...
Wiele osób nie zabiera głosu na forum, bo nie ma na to czasu, nacykać "przyjaciołom" czyli kumplom flogowym z TWA 200 plusów, bo tyle sami oczekują, żeby znaleźć się w POPULARNYCH zabiera do cholery roboty, na forum nie starcza już czasu...
A o jakich konsekwencjach rzeczesz...?

Type report reason:

Cancel
Send

#23  2017-09-10 22:13:30

mojeszydelko
mojeszydelko
Zaawansowany forumowicz
Registered:
2011-10-20

saturnin wrote:

mojeszydelko wrote:

Chyba czujesz się niezdrowo...
Wiele osób nie zabiera głosu na forum, bo nawet nie wie, że istnieje cóś takiego...
Wiele osób nie zabiera głosu na forum, bo nie ma na to czasu, nacykać "przyjaciołom" czyli kumplom flogowym z TWA 200 plusów, bo tyle sami oczekują, żeby znaleźć się w POPULARNYCH zabiera do cholery roboty, na forum nie starcza już czasu...
A o jakich konsekwencjach rzeczesz...?

Jak się tkwi w pewnych układach, to trudno pozostać zdrowym:))) A konsekwencje, no cóż... blokowanie kont, szykany ze strony innych flogowiczów. O wielu takich przypadkach słyszałam...

Type report reason:

Cancel
Send

#24  2017-09-10 22:15:37

mojeszydelko
mojeszydelko
Zaawansowany forumowicz
Registered:
2011-10-20

saturnin wrote:

mojeszydelko wrote:

Przyznaję, trafiają tam cudowne kadry, które sobą zachwycają, ale bywają też takie, że aż szkoda komentować. I te niezdrowe zasady, że jurorzy oceniają samych siebie- powinno się ich prace wykluczyć z konkursów, albo ocenianie powierzyć ludziom, którzy nie publikują na tym portalu swoich zdjęć. A więc zmienić trochę ogólne zasady, a atmosfera z miejsca ozdrowieje i nikt nie będzie miał powodów do irytacji.

Przecież ekspert "wybitny" nie publikuje swoich zdjęć, a jednak ocenia "wybitnie i bezstronnie"...

A poza tym na flogu nie można się irytować, należy się bawić...

Zawsze starałam się bawić, ale głupie uczucie ogarnia, gdy wiele osób, będących tu wiele lat, myśli o opuszczeniu portalu...
A same już cudzysłowy w Twojej wypowiedzi mówią same za siebie...

Type report reason:

Cancel
Send

2017-09-10 23:19:15

flog
Forum fotograficzne
news

Flog

ukryj reklamy

•  

#25  2017-09-10 23:19:15

saturnin
saturnin
Zaawansowany forumowicz
Registered:
2013-04-09

mojeszydelko wrote:

Zawsze starałam się bawić, ale głupie uczucie ogarnia, gdy wiele osób, będących tu wiele lat, myśli o opuszczeniu portalu...
A same już cudzysłowy w Twojej wypowiedzi mówią same za siebie...

Dziękuję za uważne przeczytanie mojej wypowiedzi, tak, rzeczywiście, te cudzysłowy miały coś przekazać... 

Myślących o opuszczeniu jest, było i będzie wielu...
Jedni odchodzą bez słowa...
Inni odchodzą bez słowa i ze swojej galerii wykasowują wszystkie zdjęcia...
Jeszcze inni zapowiadają odejście i nie odchodzą...
A inni zapowiadają odejście, odchodzą i pojawiają się w nowych galeriach...

Ja też chciałem odejść, wykasowałem pomad 800 fotek, w tym również nagrodzonych...
Ale niby dlaczego mam odejść - przemyślałem po kilku dniach, dlatego,że jeden palant flogowy ze swoją grupą przydupasów chciał mi dokuczyć, bo nie doceniłem jego "wybitności"...
Nie, stwierdziłem, może mnie ze swoją grupą pocałować w...   małżowinę uszną, ale tę najdalej odstającą...
I jestem...
Nadal jestem...
A palantów flogowych gonię i mówię im co o nich sądzę...

Type report reason:

Cancel
Send

Board footer

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. We also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you.
If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, if you would like to, you can change your cookie settings at any time.

Main page / Regulation / Advertising / Earn on Flog / Report issue/question / Help