#26  2017-02-14 23:04:45

gonzog
gonzog
Super forumowicz
Registered:
2012-03-05
Warnings: 0

Re: Jaka lustrzanka na dobry początek?

kkornela wrote:

Ja nie wiem, jak jest teraz z tymi nowszymi hybrydami, ale ja zaczynałam właśnie od pierwszych hybryd, które były na rynku i nie polecam. Żałuję, że wtedy zamiast kupić lustrzankę - kupiłam hybrydę. W tym roku kupiłam Canona 760d i jestem z niego bardzo zadowolona. Jeszcze na pewno nie odkryłam wszystkich funkcji, ale znakomicie opanowałam te podstawowe i myślę, że będę mogła się dalej rozwijać z tym sprzętem. I nie zgadzam się z tym, co mi wszyscy pisali na początku - że obojętnie jaki sprzęt jest w stanie zrobić dobre zdjęcia - to bzdura.

Jak się nie umie wykorzystać możliwości sprzętu, to się takie bzdury będzie gadać. Wielu fotografów z powodzeniem używa hybryd, czy nawet małych kompaktów lub komórek do robienia naprawdę dobrych zdjęć.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#27  2017-02-15 14:35:23

mate0
mate0
Nowy forumowicz
Registered:
2017-02-13

Ja się trochę zastanawiam nad sony, bo już od kilku lat robią coraz lepsze lustrzanki:) Są zwykle trochę lżejsze niż canon, a często i tańsze, więc może warto?

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#28  2017-02-16 17:40:02

gonzog
gonzog
Super forumowicz
Registered:
2012-03-05

Od kilku lat, to Sony olewa lustrzanki, a lepsze to robią bezlustra.
Jedyna dobra lustrzanka wypuszczona od 3-4 lat to a99 II... Choć i tak odstaje od Canona i Nikona pod względem osiągów matrycy.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#29  2017-02-17 14:17:49

fiziol
fiziol
Nowy forumowicz
Registered:
2016-10-25

No ja myślę, że warto. Wpadł mi w oko ten model: http://matrixmedia.pl/aparat-sony-dsc-r … zedaz.html . Fajne w nim jest to, że ma też sporo udogodnień znanych z cyfrówek. Mówi się, że to aparat dla zaawansowanego amatora.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#30  2017-02-17 17:50:46

pmm
pmm
Zaawansowany forumowicz
Registered:
2016-01-23

fiziol wrote:

No ja myślę, że warto. Wpadł mi w oko ten model: http://matrixmedia.pl/aparat-sony-dsc-r … zedaz.html . Fajne w nim jest to, że ma też sporo udogodnień znanych z cyfrówek. Mówi się, że to aparat dla zaawansowanego amatora.

Hmmm... W temacie lustrzanki "na dobry początek" polecasz kompakt za 5 tys zł? Bez żartów... Canona 1300D albo Nikona D3300 (oba z obiektywami 18-55) można teraz kupić poniżej 1,8tys zł.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#31  2017-02-17 18:42:49

ujrzecniewidoczne
ujrzecniewidoczne
Zaawansowany forumowicz
Registered:
2015-10-31

fiziol wrote:

kompakt za 5 tysięcy...w życiu bym nie kupił

już wole swoje a6000 przynajmniej mogę podpiąć obiektyw jaki mi się podoba przez adapter

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#32  2017-02-17 19:43:28

pmm
pmm
Zaawansowany forumowicz
Registered:
2016-01-23

ujrzecniewidoczne wrote:

fiziol wrote:

już wole swoje a6000 przynajmniej mogę podpiąć obiektyw jaki mi się podoba przez adapter

Dokładnie tak, jak piszesz. Za te pieniądze można kupić wiele modeli lustrzanek (nowych lub używanych), również lepszych od modeli jakie wymieniłem wcześniej. Do tego jeszcze zostanie kasa na dodatkowy obiektyw, lampę i inne przydatne graty. Możliwości, jakie da lustrzanka z dwoma obiektywami, lampą, statywem i resztą wyposażenia do kwoty 5tys zł są nieporównywalnie większe, niż te dawane przez kompakt. Mam dziwne wrażenie, że fiziol z jakiegoś powodu chciał zareklamować ten nadmiernie drogi kompakcik. Taka "małpka" to oferta dla ignorantów z nadmiarem pieniędzy a nie osób zainteresowanych fotografią.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#33  2017-02-17 20:11:12

ujrzecniewidoczne
ujrzecniewidoczne
Zaawansowany forumowicz
Registered:
2015-10-31

pmm wrote:

ujrzecniewidoczne wrote:

fiziol wrote:

Dokładnie tak, jak piszesz. Za te pieniądze można kupić wiele modeli lustrzanek (nowych lub używanych), również lepszych od modeli jakie wymieniłem wcześniej. Do tego jeszcze zostanie kasa na dodatkowy obiektyw, lampę i inne przydatne graty. Możliwości, jakie da lustrzanka z dwoma obiektywami, lampą, statywem i resztą wyposażenia do kwoty 5tys zł są nieporównywalnie większe, niż te dawane przez kompakt. Mam dziwne wrażenie, że fiziol z jakiegoś powodu chciał zareklamować ten nadmiernie drogi kompakcik. Taka "małpka" to oferta dla ignorantów z nadmiarem pieniędzy a nie osób zainteresowanych fotografią.

no jasne , za 5tys. spokojnie kupi się coś fajnego...a nawet jak komuś nie chcę się nosić lustrzanki to spokojnie małą hybrydę kupi smile
Ja mam bezlusterkowca i jestem zadowolony , nie narzekam... co prawda obiektywy do niego są drogie ale tak jak wspominałem wystarczy adapter i już można działać na obiektywach innych systemów , więc twierdzę że wydawanie 5 tys. na kompakt mija się z celem .

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#34  2017-02-17 22:30:55

pmm
pmm
Zaawansowany forumowicz
Registered:
2016-01-23

ujrzecniewidoczne wrote:

no jasne , za 5tys. spokojnie kupi się coś fajnego...a nawet jak komuś nie chcę się nosić lustrzanki to spokojnie małą hybrydę kupi smile
Ja mam bezlusterkowca i jestem zadowolony , nie narzekam... co prawda obiektywy do niego są drogie ale tak jak wspominałem wystarczy adapter i już można działać na obiektywach innych systemów , więc twierdzę że wydawanie 5 tys. na kompakt mija się z celem .

Bezlusterkowce to fajna opcja, choć ja wolę lustrzanki to chętnie bym miał mniejszego i lżejszego od lustrzanki bezlusterkowca na potrzeby wycieczek i "szwendania się". Nie zawsze się chce tachać lustrzankę. Bierze mnie zazdrość na wspomnienie Olympusa kolegi, gdy w niewielkiej torbie nosi on ze sobą aparat z trzema obiektywami. Na razie pozostaje mi dumać nad drugim body z półki entry level aby zachowując kompatybilność gratów mieć coś poręczniejszego, choć focąc "na poważnie" widzę zalety dużego i ciężkiego aparatu (stabilność, wygoda trzymania).

Na ten moment "na dobry początek" polecę lustrzankę. Pomijam to, że wolę matówkę od ekraniku (wciąż w pewnych sytuacjach wyświetlacz gorzej się sprawdza). Po prostu ciągle taniej kompletować system do lustrzanki (obiektywy, lampy etc) a modele z niższej półki nie są jakoś strasznie wielkie.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#35  2017-02-18 03:50:24

rade
rade
Nowy forumowicz
Registered:
2016-07-06

ja polecam canon 700d

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#36  2017-02-22 13:33:32

prixel
prixel
Nowy forumowicz
Registered:
2016-10-21

Trochę sobie o nim poczytałem i ta cena w matrixmedia faktycznie świetnie jest całkiem dobra, jak na tę jakość. Mnie przede wsystkim tutaj kusi bardzo dobry autofocus:)

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#37  2017-02-22 18:19:45

rade
rade
Nowy forumowicz
Registered:
2016-07-06

prixel wrote:

Trochę sobie o nim poczytałem i ta cena w matrixmedia faktycznie świetnie jest całkiem dobra, jak na tę jakość. Mnie przede wsystkim tutaj kusi bardzo dobry autofocus:)

a jaka cena tam jest?

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#38  2017-02-22 18:26:29

rade
rade
Nowy forumowicz
Registered:
2016-07-06

ja tez go uzywalem i bardzo sobie chwalillem teraz corka go ma i  daje rade  i. do ptakow i do innych celow 😅

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#39  2017-02-22 21:34:45

hex
hex
Zaawansowany forumowicz
Registered:
2013-11-21

rade wrote:

..... i do innych celow 😅

To znaczy?
Za garnek służy?😁😁😁😂

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#40  2017-02-22 23:37:57

rade
rade
Nowy forumowicz
Registered:
2016-07-06

tak za garnek 😅

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#41  2017-02-22 23:44:11

rade
rade
Nowy forumowicz
Registered:
2016-07-06

rade wrote:

tak za garnek 😅

i za miske

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#42  2017-02-23 10:24:45

mate0
mate0
Nowy forumowicz
Registered:
2017-02-13

Udało mi się znaleźć jeszcze fajny artykuł dla wszystkich, którzy chcą wybrać dobry aparat: http://matrixmedia.pl/blog/jak-wybrac-p … ny-aparat/. Fajnie wszystko jest tu wyjasnione krok po kroku:)

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#43  2017-02-25 00:05:33

gonzog
gonzog
Super forumowicz
Registered:
2012-03-05

mate0 wrote:

Udało mi się znaleźć jeszcze fajny artykuł dla wszystkich, którzy chcą wybrać dobry aparat: http://matrixmedia.pl/blog/jak-wybrac-p … ny-aparat/. Fajnie wszystko jest tu wyjasnione krok po kroku:)

Już pierwsze 2 zdania tego artykułu świadczą, że nie ma tam nic wartego czytania:

Za profesjonalny aparat uważa się zazwyczaj lustrzankę. To ona daje nam najwięcej możliwości i oferuje jakość, która cieszy oko i sprawdza się przy różnych rodzajach fotografii.

Bo bezlusterkowce czy kompakty nie dorastają lustrzance do pięt.... tym bardziej takiej profesjonalnej za 1000zł....

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#44  2017-02-25 01:05:34

pmm
pmm
Zaawansowany forumowicz
Registered:
2016-01-23

Pozwolę sobie na uwagę, że pod nickami fiziol, mate0 i prixel pisze zwykły spamer reklamujący jakiś podrzędny sklepik internetowy "matrixmedia" oraz drogie soniaki dla snobów. Pewnie sklep nie ma obrotów a aparaty sony zaległy w magazynie. Taką kryptoreklamę uważam za nieetyczną a stosujący ją sklep będę omijał z daleka.

W związku z powyższym trzy rady dla poszukujących aparatu:

1) Nie dajcie się naciągać na taki podrzędny i nieuczciwy marketing, jak ten zaprezentowany powyżej. Nie podejmujcie decyzji o zakupie pochopnie i pod wpływem impulsu.

2) Wiedzy o sprzęcie foto nie szukajcie w marnych, często sponsorowanych artykulikach na stronach sklepów i podrzędnych blogach. Polegajcie na fachowych czasopismach/portalach oraz dużych tematycznych forach internetowych. Pamiętajcie, że użytkownicy poszczególnych marek aparatów (systemów) mają dużą wiedzę i własne fora internetowe: nikoniarze.pl , canon-board.info , pentax.org.pl

3) Sprzęt kupujcie w sprawdzonych źródłach. Nowy w wyspecjalizowanych sklepach o dobrej opinii (nie muszą to być żadne duże sklepy), unikajcie marketów (w tym elektronicznych) gdyż tam sprzedawcy nie mają wiedzy aby cokolwiek doradzić a ceny niekoniecznie są atrakcyjne. Używany kupujcie od sprawdzonych sprzedawców i/lub z odbiorem osobistym o ile umiecie przetestować kupowane urządzenie.

Powyższe rady to moje prywatne obserwacje amatora. Do takich wniosków doszedłem samemu poszukując sprzętu foto.

gonzog wrote:

Bo bezlusterkowce czy kompakty nie dorastają lustrzance do pięt.... tym bardziej takiej profesjonalnej za 1000zł....

Lustrzanka z nikogo profesjonalisty nie zrobi. Na kompakty bym się nie napalał, choć jak ktoś ma niski budżet, to może rozważyć jakiś super/hiper zoom. Jest wiele marek do wyboru a można z tych aparatów sporo wycisnąć. Bezlusterkowce to bardzo fajna opcja, ale wciąż mało atrakcyjna cenowo. Zwłaszcza jeśli ktoś jest skłonny kupować używany sprzęt. To dlatego, nie ukrywając że wolę lustrzanki, właśnie lustra polecam. Bogaty rynek wtórny powoduje, że lustrzanki są atrakcyjne. Każdy aparat ma jakieś ograniczenia (im tańszy, tym większe), ale dobre zdjęcia da się zrobić lepszym kompaktem, bezlustrem albo tanim modelem lustrzanki.

PS: Większość osób, w tym ja, nie ma podstaw do narzekań na posiadany sprzęt. Choć mój aparat i osprzęt nie są wybitne oraz mają swoje ograniczenia to dostając do rąk sprzęt z górnej półki nie stanę się fenomenalnym fotografem.

Last edited by pmm (2017-02-25 13:59:47)

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#45  2017-02-26 23:01:54

fotograficznyswiat
fotograficznyswiat
Forumowicz
Registered:
2017-02-14

Ja działam na Canonie 400 D to moja pierwsza lustrzanka  ale wydaje mi się że na początek jest idealna smile
łatwa w obsłudze i przyjazna dla początkującego fotografa smile Mam ją od stycznia  i serio jestem zachwycona smile

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#46  2017-02-27 01:27:58

gonzog
gonzog
Super forumowicz
Registered:
2012-03-05

Jak się nigdy wcześniej nie miało lustrzanki, ani żadnego lepszego aparatu, to i takim zabytkiem można się zachwycić...
Aktualnie to nawet kompakty robią lepsze zdjęcia niż 400D z kitem.

pmm wrote:

Na kompakty bym się nie napalał, choć jak ktoś ma niski budżet, to może rozważyć jakiś super/hiper zoom.

Widocznie jeszcze nie dotarło do Ciebie, że kompakt, to już nie tylko g*** aparat z mikroskopijną matrycą.

Last edited by gonzog (2017-02-27 01:30:26)

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#47  2017-02-27 01:36:59

fotograficznyswiat
fotograficznyswiat
Forumowicz
Registered:
2017-02-14

Może to i jest zabytek ale ja Go bardzo lubię. Pozatym sory nie każdy śpi na kasie by kupować nie wiadomo jakie cudo. Zdjęcia robi naprawdę dobre.

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#48  2017-02-27 08:02:54

hex
hex
Zaawansowany forumowicz
Registered:
2013-11-21

fotograficznyswiat wrote:

Może to i jest zabytek ale ja Go bardzo lubię. Pozatym sory nie każdy śpi na kasie by kupować nie wiadomo jakie cudo. Zdjęcia robi naprawdę dobre.

A ja zawsze myślałem,że zdjęcia "robi" fotograf.
Jak to się człowiek całe życie uczy...😊😊😉
Jak sobie kupię grzebień do płytek,to powiem wam jak to te płytki kładzie ten grzebień.
Jak...kupię.😊😊
Ten...grzebień 😅

Last edited by hex (2017-02-27 08:05:38)

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

#49  2017-02-27 09:20:22

fotograficznyswiat
fotograficznyswiat
Forumowicz
Registered:
2017-02-14

W sensie chodzi o jakość zdjęć itd..

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

2017-02-27 10:26:53

flog
Forum fotograficzne
news

Flog

ukryj reklamy

•  

#50  2017-02-27 10:26:53

ujrzecniewidoczne
ujrzecniewidoczne
Zaawansowany forumowicz
Registered:
2015-10-31

fotograficznyswiat wrote:

patrząc na Twojego bloga to...wcale dobrych zdjęć nie robi , jakość jest wręcz fatalna (ze smartphone wyciągnę więcej) możliwe że na początku swojej przygody jeszcze nie wykorzystujesz możliwości aparatu i dlatego te zdjęcia tak wyglądają , z czasem będzie pewnie coraz lepiej smile ale żeby pisać że robi dobre zdjęcia , to chyba sama siebie okłamujesz...

Nie piszę żeby Ci na złość zrobić czy coś... po prostu takie moje zdanie

Wpisz powód zgłoszenia:

Anuluj
Wyślij

Board footer

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. We also use cookies to ensure we show you advertising that is relevant to you.
If you continue without changing your settings, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. However, if you would like to, you can change your cookie settings at any time.

Main page / Regulation / Advertising / Earn on Flog / Report issue/question / Help